Понеділок, 18.11.2019, 02:33
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Наше опитування
Категорія відвідувачів сайту
Усього відповідей: 590
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ДОСВІД ПЕДАГОГІВ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Презентації

Головна » Файли » Патріотичне виховання

На Луганщині проведено науково-практичну конференцію з нагоди святкування 200-річного ювілею Тараса Шевченка
15.01.2014, 15:33

  Шевченко – невичерпний і нескінченний. Волею історії він ототожнений з Україною і разом з її буттям продовжується нею, вбираючи в себе нові дні й новий досвід народу, відгукуючись на нові болі й думи, переймаючись його долею. Безсмертна могутня сила його таланту, проникливість і глибина його думки, суворість і ніжність його лірики, гострота і пристрасність його слова, мужність і пісенність його віршів, самовіддана любов його до своєї Батьківщини, до свого народу складають феномен Шевченка, який живе й не маліє навіть крізь віки!

    Ушанувати пам'ять великого Кобзаря, ще раз долучитися до глибин його таланту, проаналізувати мистецький доробок й обмінятися досвідом щодо вивчення життєвого й творчого шляху Т. Г. Шевченка зібралися вчителі-словесники й керівники міських (районних) об’єднань учителів української мови і літератури на обласній  науково-практичній конференції «Феномен Тараса Шевченка: погляд крізь віки», що відбулася в Луганському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти 15 січня 2014 року з нагоди 200-річного ювілею Тараса Григоровича Шевченка.  

Відкрила роботу конференції Ірина Іванівна Цимбал, директор Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації, кандидат педагогічних наук, доцент. 


Зі словами привітання до учасників конференції звернувся Анатолій Григорович Івченко, заступник голови Луганської обласної державної адміністрації.  

Із доповідями виступили провідні викладачі та науковці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка: завідувач кафедри української мови, доктор педагогічних наук, професор Олена Миколаївна Горошкіна «Художнє слово Тараса Шевченка на уроках української мови»; завідувач кафедри теорії літератури й компаративістики, доктор філологічних наук, професор Олександр Андрійович Галич «Шевченкознавчі студії Леоніда Большакова»; професор кафедри теорії літератури й компаративістики, доктор філологічних наук Олена Олександрівна Бровко «Шевченківські традиції у творчості письменників Луганщини»; доцент кафедри української літератури і методики її викладання, кандидат філологічних наук Ірина Євгеніївна Бойцун «Творчість Тараса Шевченка: загальнолюдські й національні цінності». 

Із доповіддю про освіту й виховання у творчості Тараса Шевченка «Він надзвичайно сучасний!» виступила доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін і методики їх викладання Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат філологічних наук, Заслужений працівник освіти України Надія Єгорівна Таран

Досвід роботи щодо сучасного осмислення творчості Тараса Шевченка на уроках української літератури висвітлено учителем української мови і літератури КЗ «Георгіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Лутугинського району» Раїсою Володимирівною Шехтер. Методичні підходи до організації й проведення Шевченківських днів у школі представлено в доповіді керівника районного методичного об’єднання учителів української мови і літератури Білокуракинського району, учителя-методиста Наталії Василівни Білянської.
Як підсумок, конференція відзначила надзвичайну актуальність спадщини Тараса Шевченка для виховання сучасної молоді та залучення її до визначення власної морально-етичної позиції в житті.
Категорія: Патріотичне виховання | Додав: lana
Переглядів: 1117 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: